شرکت طراحی سایت مولتی رایان

طراحی سایت بسته به نوع کسب و کار مورد نظر به 3 روش کلی یعنی کدنویسی اختصاصی، قالب آماده و طراحی با صفحه سازها قابل انجام است. از کدنویسی اختصاصی معمولاً برای راه اندازی سایت های شرکتی بزرگ استفاده می شود.

طراحی سایت با قالب های آماده روشی عالی برای ساخت یک سایت در سریع ترین زمان ممکن است. به کمک صفحه سازها نیز می توان هرگونه امکانات دلخواه را به سایت طراحی شده افزود. این نوع طراحی کارایی مناسبی برای کسب و کارهای کوچک یا متوسط  دارد.

طراحی سایت
طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت به طور فعلی اصلی ترین نیاز هر کسب و کار محسوب می شود. با این حال بسیاری از صاحبان مشاغل بنابر دلایل زیر تمایل چندانی به طراحی سایت و راه اندازی یک پایگاه اینترنتی ندارند:

 • بالا بودن هزینه طراحی سایت
 • قانع بودن به سطح درآمد فعلی
 • کمبود زمان
 • ناآشنایی با نحوه کارکرد سایت

بالا بودن هزینه طراحی سایت

بالا بودن هزینه طراحی سایت یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث صرف نظر کردن مردم از راه اندازی وب سایت های اینترنتی می شود. در واقع تصور عموم بر این است که طراحی سایت با هزینه های گزافی انجام می گیرد.

در حالی که قیمت طراحی سایت بر اساس نوع کسب و کار و امکانات بکار رفته در آن معمولاً چیزی در حدود 2 الی 5 میلیون تومان خواهد بود.

اگر این مبلغ برایتان سنگین است باید بگوییم آن را به چشم نوعی سرمایه گذاری بنگرید؛ چرا که پس از راه اندازی وب سایت کلیه هزینه های ساخت آن به شما بازخواهد گشت.

قانع بودن به سطح درآمد فعلی

بسیاری از افراد با این باور که از میزان درآمد فعلی شان راضی هستند از اقدام برای طراحی سایت سر باز می زنند. توجه داشته باشید هیچکس به افزایش درآمد و سودآوری نه نمی گوید!

به اضافه این که امروزه اغلب کسب و کارهای سنتی جای خود را به تجارت های الکترونیکی داده اند. با این حساب برای بقا در بازار فعلی، چاره ای جز طراحی سایت و آنلاین کردن کسب و کارتان نخواهید داشت. 

کمبود زمان

اگر فکر می کنید طراحی سایت و راه اندازی یک تجارت اینترنتی زمان زیادی را از شما می گیرد؛ باید بگوییم تفکر اشتباهی دارید! چرا که در یک وب سایت اینترنتی کلیه مراحل به صورت کاملاً اتوماتیک انجام می گیرد.

به عنوان مثال پس از طراحی سایت فروشگاهی حتی لزومی ندارد که شخصاً به اداره پست بروید؛ در واقع محصول فروخته شده به طور خودکار به مشتری تحویل داده می شود.

ناآشنایی با نحوه کارکرد سایت

به محض مطرح شدن موضوع طراحی سایت بسیاری از افراد دچار ترس و وحشت می شوند؛ زیرا نحوه کار با یک سایت اینترنتی را نمی دانند. از همین رو ترجیح می دهند اصلاً به سراغ سفارش طراحی سایت نروند! در حالی که کار کردن با پنل مدیریت یک وب سایت کاری بسیار ساده و آسان است؛ به خصوص که این پنل مدیریتی به زبان فارسی می باشد.

مهم تر از همه اگر طراحی سایت را از شرکت های معتبری همچون مولتی رایان بخواهید؛ آموزش کار با سایت را به صورت جامع دریافت خواهید کرد. به اضافه این که تا 6 ماه می توانید از پشتیبانی رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

قیمت طراحی سایت

اگر به دنبال سفارش طراحی سایت هستید در وهله اول باید قیمت این خدمات را جویا شوید. با کمی جستجو متوجه می شوید که هر شرکت و هر طراح، قیمت متفاوتی دارد.

در واقع طراحی وب سایت های اینترنتی به هیچ وجه نرخ ثابت یا تعرفه مشخصی ندارد. به طوری که هر طراح یا شرکتی مختار است بر اساس سیاست ها و قوانین خود به قیمت گذاری برای خدمات طراحی سایت بپردازد.

با این حال برخی از عوامل تاثیر بسزایی بر قیمت طراحی سایت می گذارند. دو مورد از مهم ترین فاکتورهای موثر بر هزینه طراحی سایت به شرح زیر می باشد:

 • Cms سایت
 • نوع سایت

قیمت طراحی سایت بر اساس cms

انواع cms یا سیستم مدیریت محتوا به دو دسته اختصاصی و آماده تقسیم می شوند. در صورتی که طراحی سایت با cms اختصاصی انجام شود از امکاناتی همچون پنل مدیریت و امکانات اختصاصی برخوردار خواهید شد.

طبیعتاً یک چنین آپشن هایی بسیار هزینه بر هستند زیرا طراحی و ساخت آنها انرژی و زمان زیادی را می طلبد. قیمت طراحی سایت با cms اختصاصی از حدود 15 میلیون شروع شده و حتی می تواند تا ده ها یا صدها میلیون ادامه داشته باشد.

در خصوص cms های آماده باید بگوییم وردپرس یکی از محبوب ترین  cms های آماده محسوب می شود. از همین رو قصد داریم به بررسی قیمت طراحی سایت با cms آماده وردپرس بپردازیم.

چنانچه می خواهید خدمات طراحی و راه اندازی وب سایت را با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید؛ شک نکنید که وردپرس بهترین گزینه برایتان محسوب خواهد شد.

به ویژه که این سیستم مدیریت محتوا رایگان بوده و نصب سریع و آسانی نیز دارد. از طرفی هزینه طراحی سایت با cms آماده وردپرس به طور تقریبی 1 الی 15 میلیون تومان از آب در می آید.

با توجه به رایگان بودن وردپرس هزینه فوق صرف طراحی قالب های وردپرسی می شود. در طراحی این قالب ها 3 روش کلی وجود دارد:

 • طراحی قالب اختصاصی وردپرس
 • قالب های آماده وردپرسی
 • قالب های نیمه اختصاصی وردپرس

در طراحی سایت با استفاده از قالب های اختصاصی وردپرس در واقع صفر تا صد قالب به طور کاملاً اختصاصی برای شما کدنویسی خواهد شد. طبیعتاً دریافت یک چنین خدمات منحصر به فردی هزینه بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت.

در حقیقت گران ترین قیمت طراحی سایت وردپرسی به این نوع وب سایت ها تعلق دارد. البته این نوع طراحی به طور قابل توجهی بر سرعت سایت اثر گذاشته و آنچه نصیبتان می شود وب سایتی بسیار پرسرعت است.

طراحی سایت با قالب آماده جزو ارزانترین شیوه های طراحی سایت به حساب می آید. در این نوع طراحی، قالب های آماده متناسب با نیازهای مشتری شخصی سازی می شوند.

در خصوص قالب های نیمه اختصاصی وردپرس نیز باید بگوییم که طراحی سایت به این شیوه در واقع ترکیبی از شخصی سازی و کدنویسی است. به لحاظ قیمت نیز هزینه متوسطی را برایتان به همراه خواهد داشت.

در نهایت این که چه نوع قالبی را انتخاب می کنید بر اساس فاکتورهایی همچون اولویت ها و نیازهایتان تعیین خواهد شد.

هزینه های اصلی در طراحی سایت وردپرسی

قیمت طراحی سایت وردپرسی با توجه به 3 فاکتور زیر تعیین می شود:

 • هزینه خرید قالب
 • هزینه خرید هاست
 • هزینه خرید دامنه

با توجه به اهمیت قالب در عملکرد و موفقیت سایت های وردپرسی، لازم است این خرید را با نهایت دقت انجام دهید؛ البته پس از سفارش طراحی سایت، طراح شخصاً اقدام به خرید قالب، هاست و دامنه می نماید.

با این حال اگر خرید قالب به درستی انجام نگیرد ناگزیر باید هزینه مجددی را برای خرید قالب وردپرسی مناسب بپردازید. سپس نوبت به خرید هاست می رسد که بسته به شرکت ارائه دهنده هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

در نهایت باید مبلغی را برای خرید دامنه بپردازید. منظور از دامنه همان پسوند سایت است. برخی از مشهور ترین دامنه ها شامل موارد زیر می باشد:

 • Ir
 • Com
 • Net
 • Org

طبیعتاً هر یک از دامنه های نامبرده شده قیمتی متفاوت با دیگری دارند. ناگفته نماند موارد فوق جزو هزینه های اصلی طراحی سایت محسوب می شوند. در ادامه باید هزینه های مازادی را برای افزونه ها، اینماد و… بپردازید.

قیمت طراحی سایت بر اساس نوع آن

اگرچه وب سایت های اینترنتی به لحاظ موضوع فعالیت در دسته های مختلفی قابل تقسیم بندی هستند؛ با این حال معروف ترین انواع سایت ها شامل موارد زیر است:

 • فروشگاهی
 • شرکتی
 • شخصی

طراحی هر یک از انواع سایت های نامبرده شده نیازمند امکانات خاصی است. از طرفی هرچه امکانات گنجانده شده در یک وب سایت بیشتر باشد، قیمت و هزینه ساخت آن نیز بالاتر خواهد بود.

در مجموع قیمت طراحی سایت های فروشگاهی گرانتر از سایر وب سایت ها است؛ چرا که این سایت ها به امکانات بیشتری نیاز دارند.

در نهایت بازهم تاکید می کنیم خدمات طراحی سایت قیمت مشخصی ندارند. در واقع این طراح است که قیمت طراحی سایت را بر اساس امکانات مورد نیاز و همچنین زمان و انرژی صرف شده تعیین می کند.

صفر تا صد طراحی سایت حرفه ای

در طراحی سایت حرفه ای لازم است طبق یک برنامه ریزی دقیق پیش بروید. توجه داشته باشید بهترین طراحان سایت صرفاً به فکر ساخت یک وب سایت نیستند، بلکه آنها در تلاش اند تا سایتی خوب و کارآمد را راه بیندازند که تا مدت ها به عنوان یک رزومه قوی برایشان کار کند.

اگر شما نیز چنین خواسته ای دارید قصد داریم صفر تا صد طراحی سایت حرفه ای را خدمتتان معرفی کنیم. در واقع اصلی ترین مراحل راه اندازی و ساخت وب سایت های اینترنتی به شرح زیر است:

 • نیازسنجی
 • طراحی گرافیک
 • پیاده سازی قالب
 • توسعه سایت
 • ثبت سایت
 • تحویل و آموزش
 • پشتیبانی سایت

نیازسنجی

ابتدایی ترین و البته حساس ترین مرحله در طراحی سایت این است که به طور دقیق و جزئی به استخراج نیازمندی های پروژه بپردازید. به این صورت که به عنوان یک طراح حرفه ای باید بررسی کاملی در مورد امکانات سایت، نیازهای کاربر و مهم تر از همه درخواست های کارفرما انجام دهید.

سپس اطلاعات جمع آوری شده را به صورت مکتوب در قرارداد خود قید کنید. در گام بعدی لازم است این لیست به تایید کارفرما برسد. در نهایت پس از توافق نهایی می توانید دومین مرحله از طراحی و ساخت سایت را شروع کنید.

 

طراحی گرافیک

در مرحله طراحی گرافیک در واقع وایر فریم wireframe سایت ایجاد می شود. منظور از وایرفریم همان طرح اولیه و ساده از صفحات مختلف سایت است. منتها در وایرفریم باید جایگاه عناصر و المان ها را به درستی مشخص کنید.

اکنون به کمک این وایرفریم قادر به خلق طرح گرافیکی یا همان رابط کاربری سایت UI خواهید شد. همچنین می توانید به استفاده از طرح، رنگ و تصاویر مختلف بپردازید.

ناگفته نماند طرح ارائه شده باید تناسب کاملی با رنگ لوگو و همین طور موضوع کسب و کار مورد نظر داشته باشد. لازم به تذکر است در کلیه مراحل مختلف طراحی باید نظر کارفرما را نیز جویا شوید.

پیاده سازی قالب

پس از این که با مشتری در خصوص طراحی گرافیکی سایت به توافق رسیدید آنگاه می توانید قالب سایت را بر اساس طرح مورد نظر پیاده سازی کنید. اجرای قالب به یکی از دو شیوه زیر انجام می گیرد:

 • کدنویسی بخش های مختلف قالب سایت
 • استفاده از افزونه های صفحه ساز همچون المنتور

ناگفته نماند بعضی سایت ها با ترکیب دو روش گفته شده ساخته می شوند. از اینها گذشته در این مرحله باید حواستان به ریسپانسیو کردن قالب سایت نیز باشد.

توسعه سایت

پس از این که تکلیف ظاهر سایت مشخص شد نوبت به کار کردن روی توسعه آن می رسد. به این صورت که باید سایت را از نظر امنیت تقویت کرده و صفحات آن را در حد ممکن افزایش دهید.

مهم تر از همه این که بکاپ گیری از سایت را جزو اولویت هایتان قرار دهید. توجه داشته باشید به طور فعلی سرعت و امنیت سایت در زمره موثرترین فاکتورهای سئو و کسب رتبه در گوگل قرار می گیرند.

ثبت سایت

پس از انجام مراحل موفق زمان معرفی سایت به موتور جستجوی گوگل فرا می رسد. منتها پیش از ثبت سایت لازم است به فکر استانداردسازی قالب و محتوای سایت از نظر سئو باشید.

در همین حین بد نیست بدانید تولید محتوا یا سئوی تخصصی سایت جزو وظایف طراح به حساب نمی آید. در واقع یک طراح سایت تنها کارهای مربوط به سئوی مقدماتی را انجام داده و اقدام به ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل می کند.

بهینه سازی یک سایت به صورت تخصصی مهارتی جدا از طراحی محسوب شده و طبیعتاً هزینه مجزایی نیز دارد.

تحویل و آموزش

در این مرحله، پروژه طراحی و راه اندازی سایت به پایان رسیده و می توانید سایت طراحی شده را به کارفرما تحویل دهید. توصیه می کنیم نحوه کار با سایت را به مشتری خود توضیح دهید تا براحتی بتواند به مدیریت پنل سایت، محتواگذاری، ایجاد محصول و کارهایی از این قبیل بپردازد.

طراحان سایت مولتی رایان معمولاً از فایل های آموزشی ویدیویی استفاده می کنند.

پشتیبانی سایت

پس از تکمیل پروژه طراحی سایت و تحویل آن به کارفرما یک مرحله بسیار مهم در پیش خواهید داشت؛ یعنی پشتیبانی سایت.

توجه داشته باشید پس از راه اندازی سایت لازم است فکری برای حفظ بقای آن نیز نمایید. حرفه ای ترین طراحان سایت معمولاً برای مدت مشخصی خدمات پشتیبانی از سایت را به صورت رایگان ارائه می دهند.

از جمله خدمات پشتیبانی سایت رفع کلیه مشکلات امنیتی، فنی و… است. به این ترتیب اطمینان و اعتماد کارفرما نسبت به شما نیز افزایش خواهد یافت.

مهم ترین اصول طراحی سایت

مهم ترین اصولی که در طراحی سایت باید رعایت شود شامل موارد زیر است:

 • بالا بودن سرعت لود
 • پایین بودن حجم صفحات
 • بیش از حد شلوغ نبودن
 • قوی بودن هاست

بالا بودن سرعت لود

بالا بودن سرعت لود را می توان اولین اصل مهم در طراحی سایت دانست. در واقع هرچه یک سایت با سرعت بیشتری بارگذاری شود، نرخ تعامل آن نیز بالاتر خواهد بود.

زیرا به این ترتیب سایت مورد نظر سریعتر برای کاربران به نمایش در آمده و همین موضوع منجر به افزایش جذب مشتری می شود.

پایین بودن حجم صفحات

پایین بودن حجم صفحات، دومین اصل اساسی و مهم در طراحی سایت محسوب می شود. به این صورت که سایت هایی با صفحات کم حجم در زمان کمتری بارگذاری شده و به تبع آن صفحات سایت سریعتر برای کاربران به نمایش در خواهد آمد.

 بیش از حد شلوغ نبودن

از دیگر اصول طراحی سایت می توان به بیش از حد شلوغ نبودن اشاره کرد. توجه داشته باشید وب سایت های خیلی شلوغ کاربر را دچار سردرگمی کرده و اصطلاحاً او را فراری می دهند.

افزون بر این ها یک سایت شلوغ و گیج کننده دچار افت رتبه در نتایج جستجو می شود. در حالی که در طراحی سایت حرفه ای شخص طراح نهایت تلاش خود را بکار می گیرد تا مدت زمان حضور کاربر در آن وب سایت افزایش بیابد.

 قوی بودن هاست

این که سایت در سرویس های قدرتمندی میزبانی شود، جزو مسائل بسیار مهم در طراحی سایت است. زیرا این موضوع موجب افزایش کیفیت و همچنین بالا رفتن نرخ تعامل کاربر با وب سایت مورد نظر خواهد شد.

در 5 قدم بهترین طراح سایت شوید

اگر می خواهید به عنوان بهترین و حرفه ای ترین طراح سایت به فعالیت بپردازید؛ پیشنهاد می کنیم طبق 5 گام مهم زیر پیش بروید.

 • در وهله اول باید به انتخاب از میان دو مسیر زیر بپردازید:
 • طراحی سایت با برنامه نویسی
 • طراحی سایت بدون برنامه نویسی

چنانچه می خواهید فرآیند طراحی سایت را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید؛ بهتر است راه اندازی سایت را بدون برنامه نویسی انجام دهید.

 • در قدم بعدی نوبت به کسب اطلاع درباره تخصص های مورد نیازتان می رسد. توجه داشته باشید طراحی سایت بدون برنامه نویسی به مهارت هایی همچون کار با وردپرس، افزونه ها، قالب ها و… نیاز دارد.

در حالی که برای طراحی سایت با برنامه نویسی باید بر زبان های برنامه نویسی یعنی CSS، HTML،  PHP، JAVASCRIPT مسلط باشید.

 • پس از آموختن مهارت های فوق لازم است بر اساس یک برنامه ریزی دقیق به تمرین طراحی سایت بپردازید. توجه داشته باشید به عنوان یک طراح حرفه ای همواره باید اطلاعات و دانش خود را بروز نگه دارید.
 • اگرچه در فرآیند ساخت وب سایت های اینترنتی دانش و اطلاعات تخصصی نقش پر رنگی دارد؛ با این حال نباید از تقویت توان اجرایی خود غافل شوید. این موضوع نیز تنها با انجام پروژه های گوناگون انجام پذیر خواهد بود.

بنابراین پیشنهاد می کنیم به کار روی پروژه های فرضی و تمرینی بپردازید تا این گونه قدرت اجرا و همچنین اعتماد به نفس را به خوبی در خود بپرورانید.

 • در آخر زمان آن فرا می رسد که برای دریافت پروژه های واقعی اقدام کنید. به این منظور می توانید از سایت های فریلنسری، شبکه های اجتماعی، استخدام شدن در شرکت ها و… کمک بگیرید.

طراحی سایت

تیم متخصص مولتی رایان آماده ارائه بهترین خدمات طبق نیاز شما می باشد . سابقه ی درخشان ما در طراحی سایت و سئو و… گویای خدمات برتر ماست

طراحی سایت
طراحی سایت

طراحی سایت شما

اگر شما قصد راه اندازی کسب و کاری در بستر وب دارید، قطعا به یک وب سایت مناسب نیاز خواهید داشت. ما در مولتی رایان به شما کمک خواهیم کرد تا وب سایت خود را در زمینه کاری به خصوصی یا در هر زمینه دیگری داشته باشید. ما با طراحی سایت با گرافیک زیبا، ساده، تجربه کاربر پسند، پر سرعت و همچنین واکنشگرا (یعنی در هر دستگاهی به بهترین حالت ممکن عمل کند) و به همراه داشتن امنیت بالا، به شما برای کسب درآمد کمک خواهیم کرد.

اگر به دنبال کسب درآمد از طریق اینترنت بدون وجود وب سایت هستید شما محکوم به شکست خواهید بود. ما طبق خواسته شما بهترین وب سایت مناسب شما رو طراحی میکنیم. تیم متخصص مولتی رایان با سال ها تجربه در زمینه طراحی سایت و تجارت الکترونیک با داشتن نیروهای متخصص هر آنچه که برای طراحی سایت نیاز دارید را برای شما و کسب و کار شما فراهم میکند.

طراحی سایت

همچنین طراحی وب سایتی با کیفیت و با ارائه قیمت های حداقل و مناسب در راستای رضایت شما عزیزان خواهیم بود. وب سایت شما بزرگترین ویترین کسب و کار شما است. مولتی رایان تمام خدمات طراحی سایت شما را انجام میدهد! برای جلوگیری از نفوذ هکرها و ربات های مخرب با تیم های ما همراه شوید و پشتیبانی وب سایتتان را به ما بسپارید. همچنین از طریق تیکت نیز میتوانید 24 ساعته با ما در ارتباط باشید.

 

طراحی سایت و سئو سایت

قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت

همچنین رعایت اصول اولیه طراحی سایت و استانداردهای موتورهای جستجو باعث کاربر پسند شدن و افزایش بازدید سایت و رونق کسب و کار شما خواهد شد. ما پس از طراحی و ارزیابی سایت شما و رقبای کاری شما اگر مایل به ادامه همکاری با ما بودید، برنامه ریزی ویژه ای را برای سئو (SEO) و بهینه سازی سایت شما انجام خواهیم داد.

ما به شما کمک میکنیم تا در رتبه های برتر گوگل باشید. اگر در رتبه های برتر گوگل باشید درآمد بالایی از طریق وب سایت بدست خواهید آورد. یک جمله معروف از Peter Drucker که یکی از افراد مشهور و موفق در زمینه مدیریت بودند، وجود دارد که به این صورت هست:

make a brand, make a business ،  یعنی اگر شما برند رو ساختی عملا کسب و کار رو هم ساختی. حالا با الهام از سخن ایشون ما طبق تجربه به شما میگوییم که اگر وب سایت شما در رتبه برتر گوکل باشد بیزینس رو ساختید!!! و همچنین به تراکنش های بالایی از طریق وب سایت خود، خواهید رسید.

طراحی سایت

وب سایت مولتی رایان به همراه تیم متخصص دارای تجربه بسیار زیاد در زمینه طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت است. ما به شما کمک میکنیم تا وب سایت خود را به رتبه های برتر گوگل برسانید و موفقیت بزرگی در کسب و کار خود به دست بیاورید. سئو مهم ترین رکن اساسی در هر کسب و کار اینترنتی است و باز هم خواهیم گفت که اگر میخواهید در کسب و کاراینترنتی خود موفق باشید علاوه بر سایتی کاربردی باید سایت کسب و کار خود را به نتایج برتر گوگل برسانید

مولتی رایان در راستای سئو و طراحی سایت با مناسب ترین قیمت به شما کمک خواهد کرد. با استفاده از بازاریابی دیجیتال و سئو، بین میلیون ها جستجو، سایت شما در رتبه های برتر گوگل نمایش داده خواهد شد و مشتری ‏ها خیلی آسان تر و سریع تر میتوانند به خدمات سایت شما دسترسی داشته باشند.

در هزینه های کالا و خدمات بسیار صرفه جویی ‏میشود همچنین رفتار مخاطبان رو میتوان آنالیز کرد و فروش رو بالا برد و با بروز رسانی محتوای سایت خود میتوان با مشتریان ‏ارتباط مداوم برقرار کرد. داشتن وب سایت حرفه ای، برندینگ کسب و کار شما رو قوی تر میکند و با طراحی واکنشگرا سایت ‏شما در هر دستگاهی به بهترین شکل نمایش داده خواهد شد و با سئو مناسب برای وب سایت شما به نتایج اول گوگل می رسید.‏

 

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت مولتی رایان
طراحی سایت مولتی رایان

ما با طراحی سایت حرفه ای انواع سایت های فروشگاهی، شرکتی، شخصی و… را برای شما فراهم میکینم.

طراحی Responsive:

مشتریان شما به سادگی با موبایل یا تبلت و… میتوانند سایت شما را بدون زحمت و با گرافیک بالا مشاهده کنند و از خدمات شما بهره مند شوند. با طراحی Responsive سایت، وب سایت شما به راحتی در هر دستگاهی قابل استفاده است

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

منظور از طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا این است که وب سایت طراحی شده با ابعاد دستگاه های مختلف هماهنگی و مطابقت داشته باشد.

به طوری که کاربران فارغ از بزرگ یا کوچک بودن نمایشگرشان قادر به دسترسی آسان و راحت به هر سایتی شوند. ریسپانسیو بودن یک وب سایت از این جهت اهمیت دارد که کاربران امروزی با دستگاه های مختلفی همچون موبایل، تبلت، لپ تاپ و… در فضای وب حاضر می شوند.

بنابراین طراحی سایت باید به نحوی انجام گیرد که این کاربران به زوم کردن، اسکرول افقی و کارهایی از این قبیل نیازی نداشته باشند. از دیگر ویژگی های طراحی سایت ریسپانسیو می توان به خوانایی متون و قابل کلیک بودن دکمه ها اشاره کرد.

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو

همانطور که می دانید در طراحی سایت، ریسپانسیو بودن آن اهمیت زیادی دارد؛ چرا که یک وب سایت واکنش گرا موجب بهره مندی از مزایای زیر می شود:

 • پویایی سایت
 • انعطاف پذیری سایت
 • صرفه جویی در زمان و هزینه طراحی
 • افزایش فروش کالاها و خدمات
 • بهبود سئو سایت
 • جلو زدن از رقبا

پویایی سایت

پویایی سایت یکی از اصلی ترین مزایای طراحی ریسپانسیو محسوب می شود. به این صورت که در وب سایت های واکنش گرا کلیه اجزای سایت در قالبی کوچک تر برای کاربران به نمایش در می آید.

بگذارید این طور بگوییم در طراحی سایت ریسپانسیو، وب سایت مورد نظر به لحاظ اندازه و قالب مطابقت کاملی با دستگاه بازدیدکننده دارد.

انعطاف پذیری سایت

از دیگر مزیت های طراحی سایت ریسپانسیو می توان به انعطاف پذیری اشاره کرد؛ به عنوان مثال در زمان طراحی و پیاده سازی یک وب سایت واکنش گرا دستتان باز است که یک سری از بخش های سایت را برای گوشی های موبایل نمایش ندهید؛ در عوض می توانید موارد دیگری را جایگزین آنها نمایید.

صرفه جویی در زمان و هزینه طراحی

پس از طراحی سایت به صورت ریسپانسیو دیگر لزومی ندارد که بعد از عرضه هر دستگاه جدیدی به بازار اقدام به طراحی قالبی جداگانه نمایید. به این ترتیب شاهد صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه ها خواهید بود.

به خصوص که پیش از رواج طراحی ریسپانسیو چاره ای نبود جز این که برای طراحی هر نوع صفحه نمایش هزینه ای جداگانه پرداخته شود. از هزینه ها که بگذریم این کار همچنین نیازمند صرف زمان زیادی بود.

افزایش فروش کالاها و خدمات

در یک سایت واکنش گرا مخاطبان هدف می توانند با هر نوع دستگاهی به بازدید از سایت، اطلاعات محصول و حتی پر کردن فرم سفارش بپردازند. همین موضوع به خودی خود موجب افزایش میزان فروش کالاها و خدمات عرضه شده در آن وب سایت می شود.

بهبود سئو سایت

بهبود رتبه سئو را به جرئت می توان مهم ترین مزیت طراحی ریسپانسیو دانست. توجه داشته باشید موتور جستجوی گوگل یکی از اصلی ترین منابع جذب مخاطب به حساب می آید.

از طرفی طراحی سایت ریسپانسیو جزو موارد خوشایند برای گوگل است؛ که به تبع آن رتبه بهتری را برای آن سایت در نظر گرفته و سایت مورد نظر را بیشتر برای کاربران به نمایش در می آورد.

در واقع یک سایت واکنش گرا به گوگل می گوید که ما برای آسایش و راحتی کاربرانمان ارزش فراوانی قائل هستیم؛ در نتیجه سایت خود را به شیوه مناسبی طراحی کرده ایم!

از این رو گوگل نیز توجه بیشتری به سایت مذکور نشان داده و در نتیجه این سایت از شانس بیشتری برای قرار گیری در ابتدای نتایج جستجو برخوردار خواهد بود.

روی هم رفته چنانچه طراحی سایت ریسپانسیو را مدنظر قرار ندهید؛ میزان جذب مخاطب به سایتتان کاهش یافته و به تبع آن از بازار رقابتی فعلی حذف خواهید شد.

جلو زدن از رقبا

بنابر آنچه گفته شد یک سایت واکنش گرا براحتی می تواند مخاطبین بیشتری را به خود جذب کند؛ در این میان تفاوتی ندارد که کاربر از کدام دستگاه هوشمند با چه اندازه صفحه نمایش استفاده می کند.

طبیعتاً یک چنین وب سایتی موجب جلو زدن از رقبا خواهد شد. با این حال متاسفانه بسیاری از صاحبان سایت های اینترنتی توجه چندانی به واکنش گرا بودن وب سایت خود ندارند. همین امر نیز موجب از دست دادن حجم زیادی از مخاطبین خواهد شد.

معایب طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو به لحاظ تجربه کاربری و سئو از اهمیت فراوانی برخوردار است. به طوری که واکنش گرا بودن در زمره ضروری ترین ویژگی ها و قابلیت های یک سایت قرار می گیرد.

با این حال در راه اندازی سایت واکنش گرا با یک سری عیب و ایرادها نیز مواجه خواهید شد. از جمله این که ریسپانسیو بودن یک وب سایت تاثیری بر افزایش سرعت بارگذاری آن ندارد.

می بینید که  ریسپانسیو نبودن یک سایت مشکلات قابل توجهی را به همراه خواهد داشت؛ منتها واکنش گرا بودن آن به لحاظ افزایش سرعت هیچ مزیتی نخواهد داشت.

از دیگر معایب سایت های ریسپانسیو، عدم نمایش صحیح اطلاعات در برخی از مرورگرها است؛ البته مرورگرهای معروف و پرکاربردی همچون گوگل کروم، موزیلا فایر فاکس و… به خوبی از سایت های واکنش گرا پشتیبانی می کنند.

با این حال برخی از مرورگرها نمی توانند اطلاعات سایت های ریسپانسیو را به درستی نمایش دهند؛ چرا که در طراحی اینگونه سایت ها از دستورالعمل های CSS به نام مدیاکوئری استفاده می شود. این تکنولوژی نسبتاً جدید بوده و برخی از مرورگرها قادر به پشتیبانی آن نمی باشند.

 

طراحی سایت موبایل فرندلی

بر اساس آمارهای منتشر شده تعداد استفاده کنندگان از اینترنت موبایل به طور روز افزونی در حال افزایش است. از همین رو موتور جستجوی گوگل لقب موبایل فرندلی را به سایت هایی اعطا کرده که با استفاده از تکنولوژی ریسپانسیو طراحی شده اند.

منظور از طراحی سایت به صورت موبایل فرندلی این است که کاربران در وهله اول از  گوشی های همراه، تبلت و لپ تاپ برای ورود به یک سایت استفاده کنند. سپس آن صفحه را متناسب با رزولوشن صفحه نمایش دستگاهشان مشاهده خواهند نمود.

ناگفته نماند الگوریتم mobile friendly  صرفاً بر نتایج جستجویی تاثیر می گذارد که با موبایل انجام شده است. اگر می خواهید بدانید طراحی سایت شما به صورت موبایل فرندلی بوده یا نه؛ پیشنهاد می کنیم به جستجوی عبارت mobile friendly بپردازید. سپس لینک سایت خود را در کادر جستجو وارد کرده و بعد از آن است که نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

در خصوص اهمیت طراحی سایت موبایل فرندلی همینقدر بگوییم اگر کسب و کار اینترنتی شما از چنین ویژگی و قابلیتی برخوردار نباشد؛ به زودی شاهد سقوط آن خواهید بود. بنابراین به هیچ وجه از بهینه سازی سایت برای دستگاه های موبایل غافل نشوید.

 

طراحی User friendly:

ما در مولتی رایان سایت شما را کاربرپسند طراحی میکنیم بطوری که با علایق کاربران همخوانی لازم را داشته باشد و کار با آن را ساده و لذت بخش باشد. و مخاطبان با ورود به وب سایت شما به سختی از آن دل بکنند!

 

امنیت بالا:

ما با استفاده از به روزترین روش ها امنیت سایت شما را تا بالاترین حد ممکن می رسانیم و امکان هک و نفوذ سایت شما را نزدیک به صفر میکنیم. و همین کار باعث دوام کسب و کار اینترنتی شما خواهد بود!

مراحل طراحی سایت شما در مولتی رایان به این صورت است که ابتدا با مشاوره کارشناسان فروش مولتی رایان تمام آنچه که کارفرما نیاز دارد طرح میشود. و سپس نیازهای شما بررسی میگردد. پس از رسیدن به طرح خوب از وب سایت و نحوه اجرا، جلسه حضوری برای طراحی سایت شما اختصاص داده میشه و کار با کارفرما رو شروع میکنیم و طراحی سایت شما استارت میخورد.

طراحی سایت
طراحی سایت

طراحی سایت و سئو خود را با خیال راحت به تیم مولتی رایان بسپارید.

با طراحی سایت خود با ما به کسب و کار اینترنتی و وب سایت خود رونق ببخشید.

طراحی سایت - طراحی سایت مولتی رایان
طراحی سایت

 

طراحی سایت فروشگاهی در 18 گام کلی

ساخت  سایت فروشگاهی در واقع به منزله راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی در فضای اینترنتی است؛ در نتیجه یک چنین فروشگاهی نیازمند یک سری امکانات ضروری می باشد. از این رو کارشناسان مولتی رایان طراحی سایت فروشگاهی را در 18 گام اساسی زیر انجام می دهند:

 • طراحی صفحه محصول اختصاصی
 • طراحی پنل کاربری اختصاصی
 • طراحی سیستم نظردهی هوشمند
 • طراحی بخش محصولات گوناگون
 • طراحی پنل نوتیفیکیشن
 • طراحی گالری اختصاصی تصاویر
 • طراحی صفحه ورود و ثبت نام اختصاصی
 • طراحی پنل مدیریت سفارشات
 • طراحی بخش ویرایش گروهی محصولات
 • طراحی سیستم نظارت بر محصولات
 • طراحی بخش تحویل سفارشات
 • طراحی سیستم پیگیری سفارشات
 • طراحی سیستم پشتیبانی اختصاصی
 • طراحی کیف پول پنل کاربری
 • طراحی سیستم پیامکی اختصاصی
 • طراحی بخش مقایسه و علاقه مندی ها
 • طراحی بخش شگفت انگیزها
 • طراحی لندینگ های متنوع

توصیه های طلایی برای طراحان سایت تازه کار

چنانچه طراحی و راه اندازی سایت را به تازگی شروع کرده اید قصد داریم چند توصیه طلایی و بسیار کاربردی در اختیارتان قرار دهیم. طلایی ترین توصیه ها برای طراحان سایت تازه کار به شرح زیر می باشد:

 • برنامه ریزی
 • کسب تجربه
 • دریافت بازخوردها
 • تقویت مهارت های ارتباطی
 • بروز کردن نمونه کارها

برنامه ریزی

اگر می خواهید در زمینه طراحی و ساخت وب سایت های اینترنتی به عنوان فردی متخصص و کاربلد شناخته شوید؛ لازم است پیش از شروع به طراحی یک برنامه ریزی دقیق و جامع داشته باشید.

اینگونه فرآیند طراحی وب سایت نیز با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. به خصوص که اگر بر اساس یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده جلو بروید، درک صحیحی از نیازهای مشتری بدست خواهید آورد. به تبع آن می توانید پروژه مورد نظر را در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به اتمام برسانید.

کسب تجربه

به عنوان یک طراح سایت برخورداری از تجربه کافی برایتان بسیار مهم تر از مدرک تحصیلی یا حتی مهارت خواهد بود. توجه داشته باشید هرچه در زمینه طراحی وب سایت تجربه و سابقه کار بیشتری داشته باشید موفقیت بیشتری را نیز کسب خواهید کرد.

به خصوص که مشتری و صاحب پروژه در سفارش خدمات طراحی سایت، ابتدا تجربه و نمونه کار شخص طراح را مورد بررسی قرار می دهد.

دریافت بازخوردها

حتی اگر یک طراح مبتدی نیز باشید باز هم می دانید که نقطه پایانی چرخه طراحی یک سایت در ارزیابی و تجزیه و تحلیل است. با این تفاسیر اجازه دهید افراد مختلف از متخصص گرفته تا غیرمتخصص کارهای شما را ارزیابی کنند.

ویژگی انتقاد پذیری را در خود تقویت کرده و بازخوردها را به طور کامل دریافت کنید. با صبر و حوصله کافی به کلیه پیشنهادات و نظرات منفی و مثبت کارفرما پاسخ بدهید؛ چرا که یک چنین روندی بدون شک تاثیرات مثبتی در رشد حرفه ای شما خواهد داشت.

تقویت مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی و توانایی برقراری ارتباط به طور صحیح، یکی از عوامل مهم در موفقیت هر کسب و کاری محسوب می شود. با این حساب حتی به عنوان یک طراح سایت نیز لازم است قادر به برقراری ارتباطی قوی و موثر با مشتری و همکاران خود باشید.

در این راستا پیشنهاد می کنیم با صحبت های هوشمندانه و ارائه گزارش های جزئی مشتری را در جریان روند پروژه قرار بدهید.

بروز کردن نمونه کارها

اگر می خواهید توانایی و مهارت های خود را در حیطه طراحی سایت به نمایش در بیاورید؛ توصیه می کنیم از بروز کردن نمونه کارهای خود غافل نشوید. با این کار  نشان می دهید که همچنان در این حرفه مشغول به فعالیت هستید.

همچنین می توانید پروژه های تکمیل شده خود را به صورت یک گالری در وب سایت شخصیتان نمایش دهید. این موضوع نه تنها موجب حرفه ای به نظر آمدن شما خواهد شد بلکه نقش بسیار موثری در برقراری ارتباط با مشتری ایفاء می کند.

بهترین روش های درآمدزایی از طراحی سایت

چنانچه به طراحی و ساخت سایت به عنوان یک شغل نگاه می کنید یا از قبل به عنوان طراح سایت به فعالیت می پردازید؛ قصد داریم شما را با بهترین روش های کسب درآمد برای طراحان سایت آشنا کنیم. اصلی ترین منابع درآمدزایی برای طراحان وب سایت های اینترنتی به شرح زیر است:

 • فروش سایت
 • خدمات پشتیبانی
 • آموزش مهارت طراحی سایت
 • توسعه سایت
 • راه اندازی کسب و کار
 • خدمات طراحی سایت

فروش سایت

هر طراحی می تواند پس از راه اندازی وب سایت های اینترنتی و کار کردن روی آنها اقدام به فروش این سایت ها نماید. به این ترتیب افرادی که شخصاً از مهارت طراحی سایت برخوردار نیستند و از طرفی هم نمی خواهند ساخت یک سایت را سفارش دهند؛ جزو مشتریان پر و پا قرص شما محسوب خواهند شد.

به خصوص که بسیاری از افراد فرآیند سفارش طراحی سایت را امری زمانبر می دانند و ترجیحشان به خرید سایت هایی حاضر و آماده است.

خدمات پشتیبانی

اغلب صاحبان وب سایت های اینترنتی به فردی متخصص و کار بلد برای انجام کارهای سایت و اصطلاحاً پشتیبانی احتیاج دارند. در چنین شرایطی یک طراح سایت حرفه ای می تواند خدمات پشتیبانی مورد نیاز آنها را به خوبی تامین کند. به این ترتیب یک منبع درآمد قابل قبول نیز برای طراح ایجاد می شود.

آموزش مهارت طراحی سایت

از دیگر روش های درآمدزایی برای طراحان سایت این است که اقدام به آموزش و تدریس اصول طراحی سایت حرفه ای نمایند. توجه داشته باشید طراحی سایت جزو مهارت های بسیار مهم و کاربردی به حساب می آید. مشروط بر این که شخص طراح، دانش خود در این زمینه را به طور منظم بروز رسانی نموده و ارتقاء دهد.

توسعه سایت

منظور از توسعه سایت این است که به عنوان طراح از طریق وردپرس و برنامه نویسی تغییرات گوناگون و همچنین امکانات جدید را در یک وب سایت قدیمی پیاده کنید. به این ترتیب با توسعه سایت های قدیمی می توانید به کسب درآمد خوبی بپردازید.

راه اندازی کسب و کار

به عنوان یک طراح سایت می توانید کسب و کارهای مختلفی را راه بیندازید و سپس برای آنها سایت بسازید. اینگونه به کمک وب سایت اینترنتی شاهد رونق بخشی به کسب و کارتان خواهید بود.

خدمات طراحی سایت

ارائه خدمات طراحی سایت یکی از اصلی ترین منابع درآمد طراحان محسوب می شود. یک طراح سایت حرفه ای همواره می تواند با هزینه ای مشخص اقدام به راه اندازی وب سایت برای انواع کسب و کارها نماید.

روی هم رفته طراحی سایت جزو مشاغل مهم و پولساز است. لازمه موفقیت در این حیطه شغلی افزایش دانش و مهارت می باشد. به این ترتیب براحتی می توانید جایگاه خود را در میان حرفه ای ترین طراحان سایت پیدا کنید.

طراحی سایت با کیفیت برای رشد تجارت

در دنیای امروز، داشتن یک وب‌سایت با کیفیت برای هر کسب‌وکاری ضروری است. یک وب‌سایت با کیفیت می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان جدید جذب کنید، محصولات و خدمات خود را به آنها معرفی کنید و فروش خود را افزایش دهید.

طراحی سایت
طراحی سایت

طراحی سایت یک هنر است که نیاز به مهارت و دانش دارد. یک طراح وب‌سایت باتجربه می‌تواند یک وب‌سایت جذاب و کاربرپسند برای شما طراحی کند که بتواند اهداف تجاری شما را محقق کند.

در این مقاله، به بررسی هنر و تکنیک‌های لازم برای طراحی سایت با کیفیت خواهیم پرداخت.

مخاطب هدف خود را بشناسید

اولین قدم در طراحی سایت، شناخت مخاطب هدف شما است. شما باید بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند، چه نیازهایی دارند و چه انتظاراتی از یک وب‌سایت دارند.

پس از شناخت مخاطب هدف خود، می‌توانید محتوا و طراحی سایت خود را بر اساس نیازهای آنها تنظیم کنید.

اهداف تجاری خود را مشخص کنید

قبل از شروع طراحی سایت، باید اهداف تجاری خود را مشخص کنید. شما می‌خواهید با طراحی سایت چه چیزی را به دست آورید؟ می‌خواهید مشتریان جدید جذب کنید؟ فروش خود را افزایش دهید؟ یا برند خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنید؟

پس از مشخص کردن اهداف تجاری خود، می‌توانید طراحی سایت خود را بر اساس آنها تنظیم کنید.

طراحی بصری جذاب

طراحی بصری یک وب‌سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. یک طراحی بصری جذاب می‌تواند توجه کاربران را جلب کند و آنها را به ماندن در سایت شما ترغیب کند.

در طراحی بصری یک وب‌سایت، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • استفاده از رنگ‌ها و فونت‌های مناسب
 • استفاده از تصاویر و ویدیوهای جذاب
 • ایجاد تعادل و هارمونی در طراحی

محتوای مفید و ارزشمند

محتوای یک وب‌سایت از مهم‌ترین عواملی است که بر موفقیت آن تأثیر می‌گذارد. محتوای مفید و ارزشمند می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان جدید جذب کنید، محصولات و خدمات خود را به آنها معرفی کنید و اعتماد آنها را جلب کنید.

در تولید محتوای یک وب‌سایت، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • تولید محتوای مرتبط با نیازهای مخاطبان
 • استفاده از زبان ساده و روان
 • به‌روزرسانی محتوا به‌صورت منظم

تجربه کاربری (UX) و تجربه کاربری (UI)

تجربه کاربری (UX) و تجربه کاربری (UI) دو مفهوم مهم در طراحی سایت هستند. UX به تجربه کلی کاربر در هنگام استفاده از سایت اشاره دارد و UI به طراحی رابط کاربری سایت اشاره دارد.

یک طراحی UX و UI خوب می‌تواند به کاربران کمک کند تا به راحتی در سایت شما حرکت کنند و آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

در طراحی UX و UI یک وب‌سایت، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • استفاده از ساختار و پیمایش مناسب
 • استفاده از عناصر بصری واضح و قابل فهم
 • پاسخگویی سایت به دستگاه‌های مختلف

سئو (SEO)

سئو (SEO) بهینه‌سازی موتور جستجو است. سئو به شما کمک می‌کند تا سایت خود را در نتایج جستجو بالاتر بیاورید و در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار بگیرید.

برای بهبود سئو سایت خود، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • استفاده از کلمات کلیدی مناسب
 • تولید محتوای باکیفیت
 • به‌روزرسانی محتوا به‌صورت منظم

امنیت

امنیت یک وب‌سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. یک وب‌سایت ناامن می‌تواند به اطلاعات کاربران شما آسیب برساند.

برای بهبود امنیت سایت خود، باید از اقدامات امنیتی زیر استفاده کنید:

 • استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) ایمن
 • استفاده از یک گواهینامه SSL
 • به‌روزرسانی نرم‌افزارهای سایت به‌صورت منظم

طراحی سایت با کیفیت یک هنر است که نیاز به مهارت و دانش دارد. با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توانید یک وب‌سایت با کیفیت برای کسب‌وکار خود طراحی کنید که بتواند اهداف تجاری شما را محقق کند.

طراحی سایت
طراحی سایت
سخن آخر

طراحی سایت از اصلی ترین نیازهای هر کسب و کاری به حساب می آید؛ چرا که در حدود 80 درصد مردم پیش از اقدام به خرید به جستجوی آنلاین مشاغل یا خدمات مورد نظرشان می پردازند.

با این تفاسیر یک وب سایت اینترنتی نمادی از اعتبار یک کسب و کار خواهد بود؛ بنابراین چنانچه برای بیزینس خود به فکر طراحی سایت نبوده اید باید خودتان را برای فروش و موفقیت کمتر آماده کنید؛ چرا که اینگونه مشتریان کمتری به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد.

از اعتمادسازی در مشتری که بگذریم به کمک طراحی و راه اندازی سایت شاهد موارد زیر خواهید بود: تعامل بهتر با مخاطب، دسترسی به مشتریان بین المللی، پایین آمدن هزینه ها، حضوری بهتر در گوگل، فروش 24 ساعته و…

زیرا اینگونه می توانید هر محصول یا خدمت خود را به طور مفصل و با جزئیات برای کاربران توضیح دهید. حتی در وب سایت های اینترنتی امکان ساخت و انتشار فایل های ویدیویی درباره هر محصول نیز وجود دارد.

به این ترتیب دیگر لازم نیست که زمان زیادی بگذارید تا محصولات خود را به طور جداگانه به هر مشتری معرفی کنید. از سوی دیگر با راه اندازی یک سایت حرفه ای فرصتی برای جلب مشتری از اقصی نقاط دنیا خواهید داشت.

مهم تر از همه با پرداخت هزینه ای معقول برای طراحی سایت از مخارج فراوانی همچون خرید یا اجاره فروشگاه، حقوق کارمندان، تبلیغات چاپی و… بی نیاز خواهید شد. به اضافه این که با درج تبلیغ در سایت خود به درآمدهای جانبی نیز دست می یابید.

همانطور که پیش تر گفته شد اغلب خریداران امروزی ابتدا مایحتاج خود را در گوگل جستجو می کنند؛ در چنین شرایطی با راه اندازی یک سایت، حضوری پر رنگ در این موتور جستجوی قدرتمند خواهید داشت. اینگونه در تمام 24 ساعت شبانه روز فرآیند معرفی محصول و فروش برایتان جاری خواهد بود.

از فروشگاه مولتی رایان دیدن فرمایید .

طراحی سایت ارزان

نظرات شما عزیزان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو مطالب
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه